27 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 27 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Güvenlik soruşturmalarının tamamlanması ve 162 personelin iş başı yapmasıyla birlikte üretime geçileceğini söyleyen Abdullah Peker; “TÜRASAŞ’a alımı yapılan 162 personel çeşitli alanlarda çalışacak. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde devam eden soruşturmalar henüz bitmediğinden personeller iş başı yapamadı. Soruşturmaların bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Sivas’a Büyük Gelir Sağlayacak

Yıllık 4 bin 500 Boji üretimi yapacak olan Boji Üretim Fabrikası’nın üretime geçmek için gün saydığını belirten Başkan Peker; “Yıllık 4 bin 500 Boji üretimi yapacak olan fabrikamızda Bojilerin fiyatı 4 bin Euro’dan satışa çıkacak. Bu rakamlarla birlikte gelir oldukça yüksek olacak. Aynı zamanda TCDD’nin seyrüsefer halinde olan 16 bin yük vagonu ile 1300 adet çeşitli ebatlardaki vagonunun tamir ve bakımlarının yine fabrika tarafından yapılacak olması fabrikanın gelirini arttıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Siyasiler Yeterli Adımı Atmadı

Boji Üretim Fabrikası’nın Sivas’ın istihdamına çok büyük katkıda bulunacağının altını çizen Başkan Peker; “TÜRASAŞ, Sivas’ın istihdamı yönünden çok önemli bir kuruluştur. Sivas’ta ki işsizliğe çare olacak kurumun siyasiler tarafından tam anlamıyla desteklemediğini tespit etmiş bulunmaktayız. Deneyimli yöneticileri ve işi bilen işçileri olan TÜRASAŞ’ın daha iyi noktalarda olması tüm Sivas’ın arzusudur. Kurumun içinden yetişen Bölge Müdürü Atanur Karadağ , Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Tecer ve Bölge Müdür Yardımcısı Cihat Polat TÜRASAŞ için bir kazançtır arkadaşlarımızı sendikamız olarak destekliyoruz ve her zaman desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.