Mektupta, toplumun kalkınmasına önemli katkılarda bulunan eğitim camiasının emektarlarına teşekkürlerini ileten Bakan Tekin, öğretmenlerin önemli rolüne vurgu yaptı.

Mektubunda, öğretmenlerin toplum için gösterdiği çaba ve fedakarlığın kıymetini belirten Bakan Tekin, mesleklerinde yeni olan öğretmenlere hitaben, "Şimdiden pek çok öğrencinin hayatına dokundunuz. Sizinle aynı yolda yürümekten kıvanç duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Dört yıldan daha uzun süredir öğretmenlik yapan meslektaşlarına seslenen Bakan Tekin, "Ektiğiniz bilgi tohumları bugün ışığınızla serpildi, fidan oldu. Mezun ettiğiniz öğrencilerin gururunu, yeni başlangıçların umudunu yüreğinizde taşıdığınızı biliyorum." dedi.

Mektubunda öğretmenlere hitap ederken, "Kıymetli Öğretmenim" diyerek sözlerine başlayan Bakan Tekin, "Meslek hayatınız boyunca dokunduğunuz hayatlara bahşettiğiniz ilhamın ışıltısı, cumhuriyetimizin 100. yılından gelecek yüzyıllara dolacak ve çoğalarak aksetmeye devam edecektir. Şahsım ve ülkem size minnettardır." şeklinde ifadeler kullandı.

Macaristan da Onayladı: İsveç NATO'ya Katılıyor! Macaristan da Onayladı: İsveç NATO'ya Katılıyor!

Emekli öğretmenlere de hitap eden Bakan Tekin, uzun bir öğretmenlik kariyerinin ardından emekli olanlara duyduğu saygı ve minnettarlığı dile getirerek, "Siz, bir toplumun eğitimi, kalkınması için sabırla, anlayışla, özveriyle, vefayla, kendi ruhunuzun ağırlığını zaman zaman hiçe sayarak bir ömür hasrettiniz. Ne yapsak emeklerinizi ödeyemeyiz." ifadelerini kullandı.