Eskişehir'de 17 ay önce eski sevgilisi tarafından vahşice katledilen 21 yaşındaki Ayşenur Çolakoğlu'nun babası Mesut Çolakoğlu, kızının katiline verilen iyi hal indirimini kabul etmeyerek imza kampanyası başlattı.

Kadın kuaförü olarak çalışan Ayşenur Çolakoğlu, 17 Aralık 2022'de eski sevgilisi Hasan Fakıoğlu tarafından silahla 4 yerinden vurularak hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Hasan Fakıoğlu, "Kadına karşı nitelikli kasten öldürme" suçundan iyi hal indirimiyle müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

"Kızımın Geleceği Ne Olacak?"

Mahkeme heyetinin kararı Mesut Çolakoğlu'nu öfkelendirdi. Kızının katiline verilen cezayı az bulan baba, sosyal medyada "Ayşenur Çolakoğlu için adaleti sağlayın, iyi hal indirimine hayır" isimli bir imza kampanyası başlattı. Kampanyada şu ana kadar bin 300'ün üzerinde imza toplandı.

Mesut Çolakoğlu, imza kampanyasıyla ilgili şunları söyledi:

"Kızım Ayşenur Çolakoğlu, 4 kurşunla katledildi. Kızımın katili iyi halden indirim aldı. Bu olaydan dolayı 'İyi hal indirimine hayır' diyerek kızımın adına imza kampanyası başlattık. Gerekçeli karara göre sanık, gelecekte bu karardan olumsuz etkileneceği için iyi hal indirimi aldı. Benim kızım daha 21 yaşında, hayatının baharında öldü. Benim kızımın geleceği ne olacak? Başka Ayşenurlar ölmesin. Kararın kötü örnek teşkil etmemesi için iptalini istiyorum. İmza kampanyamıza destek bekliyorum."

Ayşenur'un Ailesi Adalet Arıyor

İmranlı Belediye Başkanı Ali Ürek: "İmranlı'yı Hep Beraber Daha İyi Bir İlçe Haline Getireceğiz" İmranlı Belediye Başkanı Ali Ürek: "İmranlı'yı Hep Beraber Daha İyi Bir İlçe Haline Getireceğiz"

Ayşenur Çolakoğlu'nun ailesi, kızlarının katilinin cezalandırılması için mücadele ediyor. İyi hal indiriminin iptal edilmesini ve Hasan Fakıoğlu'nun hak ettiği cezayı almasını istiyorlar.