Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. 1240 şantiyede 110 binden fazla ekiple yürütülen çalışmalarda, afetin birinci senesinde 76 bin konut hak sahiplerine teslim edilirken, 396 bin 220 kalıcı konutun inşası da hızla ilerliyor.

Beyşehir'de Yardımsever Eller İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Giydirdi Beyşehir'de Yardımsever Eller İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Giydirdi

Asrın Felaketinin İzleri Siliniyor Yeni Yuvalar Umut Oluyo (2)

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaşayan Enis Sezer ve ailesi de depremde yıkılan evlerinin yerine çelik karkastan yapılan yeni bir yuvaya kavuşan şanslı ailelerden biri. Devletin ilk andan itibaren yanlarında olduğunu ve onları yalnız bırakmadığını ifade eden Sezer“Nasıl yapılacak diye merak ediyorduk? Evleri yetiştirmek için yağmur, çamur, yaz, kış demeden sürekli çalışmalarına devam ettiler. Ellerinden gelenin daha iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de yaptığı açıklamada, depremzedelerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayarak “Nasıl yapılacak diye merak ediyorduk? Evleri yetiştirmek için yağmur, çamur, yaz, kış demeden sürekli çalışmalarına devam ettiler. Ellerinden gelenin daha iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk” şeklinde konuştu. (İHA)