Motorin fiyatlarına bir zam daha geliyor. Brent petrolündeki hareketlilik nedeniyle, motorin litre fiyatına 1 lira 40 kuruşluk bir artış bekleniyor. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre, bu zam Pazartesi günü yürürlüğe girecek ve litre başına 43 TL'yi aşacak.

Atatürk Kültür Merkezi'nde İzleyiciyi Duygusal Bir Yolculuğa Çıkaracak: Donör Oyunu Atatürk Kültür Merkezi'nde İzleyiciyi Duygusal Bir Yolculuğa Çıkaracak: Donör Oyunu

Geçtiğimiz hafta motorine yapılan 1 lira 38 kuruşluk zammın ardından, şimdi de yeni bir zam haberi geldi. Brent petroldeki artış ve döviz kurundaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta motorine 1 lira 38 kuruşluk zam gelmişti.

İstanbul'da Anadolu Yakası'nda benzinin litre fiyatı 39,26 lira iken, motorinin litre fiyatı 41,63 lira olarak belirlendi. Avrupa Yakası'nda ise benzin 39,35 lira, motorin ise 41,70 lira olarak fiyatlandırıldı. Ankara'da benzinin fiyatı 40,00 lira iken, motorin 42,43 liraya yükseldi. İzmir'de ise benzin 40,24 lira, motorin 42,64 lira olarak satılıyor.

Zammın ardından İstanbul'da motorinin litre fiyatı 43 lirayı aşacak. Ankara'da motorin 43 liraya, İzmir'de ise 44 liraya yakın olacak.

Akaryakıt fiyatlarının artışı, taşımacılık ve diğer sektörleri de etkileyecek. Bu durum, ürün fiyatlarında da artışa neden olabilir.

Akaryakıta Gelen Zamlar Nasıl Hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunarak hesaplanıyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı ise Akdeniz-İtalyan piyasasındaki günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takibiyle belirleniyor.