Ankaraya En Yakın Denizler

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi

Ankara'ya en yakın deniz Karadeniz'dir. Ankara'dan Karadeniz'e en kısa mesafe yaklaşık 300 kilometredir. Bu mesafeyi arabayla yaklaşık 3-4 saatte kat etmek mümkündür.

Ankara'ya en yakın Karadeniz plajları şunlardır:

  • Amasra Plajı

  • İnkumu Plajı

  • Çamburnu Plajı
  • Sinop Plajı
  • Akçakoca Plajı

Bu plajlar, Ankara'dan günübirlik bir deniz tatili için idealdir.

Ankaraya En Yakın Deniz Özellikleri

Ankaraya en yakın deniz olan Karadeniz, dalgalı ve soğuk bir denizdir. Karadeniz'in suları genellikle 15-20 derece arasındadır. Bu nedenle Karadeniz'de yüzmek için yaz aylarını tercih etmek gerekir.

Karadeniz, balıkçılık ve su sporları için de ideal bir denizdir. Karadeniz'de hamsi, palamut, çupra ve barbun gibi birçok balık türü bulunur. Karadeniz'de dalış, su kayağı ve sörf gibi su sporları da yapılabilir.

Ankara'da Denize Girmek İçin Alternatifler

Ankara'da denize girmek için Karadeniz'e gitmek zorunda değilsiniz. Ankara'da birçok yüzme havuzu ve aquapark bulunmaktadır. Ayrıca Ankara'nın yakınlarında bulunan bazı göllerde de yüzmek mümkündür.

Ankara'da Denize Girmek İçin En Uygun Zaman

Ankara'da denize girmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Yaz aylarında Karadeniz'in suları daha ılık ve dalgalar daha sakin olur.

Kaynak: Haber Merkezi