Olay, park halindeki bir tır dorsesi ile gizli buzlanma nedeniyle yaşanan çarpmanın ardından gerçekleşti.

Edinilen bilgilere göre, 06 BVD 057 plakalı otomobili kullanan Mert Can Demirci, Yozgat Bulvarı'nda seyir halindeyken sağ şeritte park halinde bulunan 06 ECP 540 plakalı tır dorsesiyle arkadan çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle otomobil dorsenin arkasına sıkıştı, ve olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, sıkışan otomobili ve içerisindeki Mert Can Demirci'yi güçlükle çıkardı. Ağır yaralanan genç, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrasında Ankara Etlik Şehir Hastanesine sevk edildi. Ancak, tüm çabalara rağmen Mert Can Demirci'nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Kaza anını gören akaryakıt istasyonunda görevli Burak Dağlı, buzlanmanın aracın frenleme mesafesini etkilediğini belirterek, "Fren sesine göre en az 200 metre kaymıştır buzlanmadan dolayı. Genelde burada buzlanma oluyor. Kaydıktan sonra aracın tırın arkasına girdiğini gördüm. Lastiklerine baktım; yazlık lastikleri vardı, kışlık lastik yoktu araçta" dedi.

Karaman'da Kaçak ve Çalıntı Silahlar Ele Geçirildi Karaman'da Kaçak ve Çalıntı Silahlar Ele Geçirildi

Kaza ile ilgili olarak polis ekipleri tarafından başlatılan soruşturmanın detayları ise henüz netlik kazanmazken, buzlanmanın etkisi ve lastik durumu kaza sürecindeki detayların üzerinde durulan önemli unsurlar olarak öne çıkıyor.