TOGG Kaza Yaptı TOGG Kaza Yaptı

Ankara'nın Mamak ilçesinde 7 Kasım tarihinde meydana gelen olayda, omuz atma sebebiyle başlayan tartışmada kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğrayan ve otobüs şoförü tarafından kurtarılan genç, saldırganlar tarafından darp edilmişti. Bu olaya karışan ve saldırıya katılan 8 kişi hakkında Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından adli işlem uygulandı.

Olayın detaylarına göre, S.N. isimli genç, iddiaya göre kendisine omuz atan bir grup genç tarafından saldırıya uğramıştı. Olayın yaşandığı sırada özel halk otobüsü şoförü Fevzi Bolatbaş, genç genci otobüsüne alarak saldırganlardan korumuştu. Ancak, saldırganlar daha sonra otobüsten inen genci darp etmişlerdi.

Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından başlattıkları çalışma sonucunda, 6'sı 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 8 saldırganı yakaladı. Şahısların, S.N.'ye saldırıya karışanlar olduğu belirlendi. Yakalanan şahıslar hakkında adli işlemlere başlandığı bildirildi.

Ankara'da yaşanan bu olay, vatandaşların güvenliği ve toplumsal şiddetle mücadele konularındaki hassasiyeti gündeme getirmiştir. Saldırganlara yönelik uygulanan adli işlemler, kamuoyunda benzer olaylara karşı caydırıcı bir önlem olarak değerlendirildiği kamuoyu tarafından dile getirilmeye devam ediyor.