Ankara'da üst kat komşularının gürültüsünden rahatsız olan 72 yaşındaki Tahsin Ünsür, 22 Kasım 2023 tarihinde pompalı tüfekle komşularının evine girerek 5 kişiyi öldürdü. Olayda hayatını kaybedenlerden 2'si çocuktu.

İddianamede Ünsür hakkında 5 kez müebbet hapis cezası talep edildi.

Tahsin Ünsür, 22 Kasım 2023 günü saat 23.45 sıralarında, üst kat komşusu Hamdi Turgut'un çocuklarının gürültüsünden rahatsız olarak evlerine gitti.Ünsür, Hamdi Turgut ile tartıştıktan sonra pompalı tüfekle Hamdi Turgut, eşi Behiye Turgut, oğlu Mustafa Turgut, kızı Ceyda Turgut ve gelini Sunay Turgut'u vurarak öldürdü.Olayı gören ve duyan bina sakinleri polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan 5 kişi de hayatını kaybetti.Tahsin Ünsür, olay yerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Tahsin Ünsür, savcılıkta verdiği ifadesinde pişman olduğunu söyledi.Üst kat komşusu Turgut ailesinin çocuklarının günün her saatinde oyun oynayarak ses yaptıklarını ve defalarca uyarmasına rağmen seslerin kesilmediğini belirtti.Eşinin vefatından sonra bu seslere tahammül edemediğini ifade etti.

Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı

Tanık İfadeleri

Bina yöneticisi E.Ö., Ünsür'ün Turgut ailesinden gelen gürültüden şikayetçi olduğunu ve kendisine "Ben bunları öldüreceğim, eşim bunların yüzünden öldü" dediğini söyledi.Olay günü Ünsür'ü sakinleştirmeye çalıştığını ancak sorunu çözemediğini belirtti.Diğer bir tanık S.Y. ise olay günü silah ve bağrışma sesleri duyduğunu ve binaya girdiğinde Ünsür'ün elinde bulunan tüfeği önüne atarak "Hepsini öldürdüm, şimdi kimi arıyorsanız arayın" dediğini ifade etti.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Tahsin Ünsür hakkında 5 kez müebbet hapis cezası talep edildi. Mahkemede deliller ve tanık ifadeleri değerlendirilecek ve Ünsür'ün cezası kesinleştirilecek.

Kaynak: iha