Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde iddiaya göre alttaki kanalizasyon sularının birikmesi sonucu yol çökmesi meydana geldi. Çökme sonucu oluşan 10 metre derinliğinde ve 4 metre genişliğindeki çukur nedeniyle Süleyman Şah Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, ekipler tarafından bölgede inceleme ve onarım çalışmaları başlatıldı.

Otobüs ve Trenle Uyuşturucu Sokmaya Çalışan Şahıslar Yakalandı Otobüs ve Trenle Uyuşturucu Sokmaya Çalışan Şahıslar Yakalandı

Görgü tanığı Efe Ahmetoğlu, çökmenin sabah saatlerinde gerçekleştiğini ve ilk etapta sebebinin bilinmediğini aktardı. Çöken bölgenin su çekmeye başlamasıyla birlikte, uzun süredir arızalı olan kanalizasyon sisteminin patlaması sonucu yolun çöktüğü anlaşıldı.

Ahmetoğlu, yolun tamamının kazılması gerekebileceğini ve toprağın ne kadar yumuşak olduğunu kestirmenin zor olduğunu da sözlerine ekledi. Patlayan kanalizasyonun yıllar içerisinde toprağı eriterek zemin çökmesine yol açtığı tahmin ediliyor.

Kaynak: iha