Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı

Ankara'da yaşanan üzücü olayda, alkol ve kumar bağımlısı olduğu iddia edilen bir baba, rehin aldığı iki çocuğunu tabancayla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. İddiaya göre baba, daha önce bir duruşmada "katliam yapacağım" demiş ve eşiyle boşanma aşamasındaydı.

Olay Çankaya ilçesinin Dikmen Mahallesi'nde gerçekleşti. Murat Keklik, 14 yaşındaki oğlu Yağız ve 11 yaşındaki kızı Doğa'yı kayınbiraderinin evinde rehin aldı. Boşanma aşamasında olduğu eşi Cemile Keklik'i arayarak çocuklarını öldüreceğini bildirdi. Anne Keklik'in ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Polis Özel Harekat ekipleri, içeriye girdiklerinde baba ve iki çocuğunun cansız bedenleriyle karşılaştı. Baba Keklik, çocuklarını tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Cesetler Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Murat Keklik'in Sivas'ta, çocuklarının ise Ankara Gölbaşı'nda defnedileceği öğrenildi.

Tanıklar ve komşular, dehşet verici olayla ilgili bilgiler aktardı. Komşu Yaşar Aydın, saldırganın daha önce bir duruşmada "katliam yapacağım" dediğini ve eşiyle boşanma aşamasında olduğu için uzaklaştırma kararı olduğunu söyledi. Aydın ayrıca, komşuların çocukların "baba yapma" diye feryat ettiğini duyduğunu da ekledi.

Çevre esnafı Zeki Ağayer ise olay yerine geldiğinde sokağın kalabalık olduğunu ve bir adamın intihar edip çocuklarını öldürdüğünü duyduğunu aktardı. Ağayer, saldırganın aile meselesinden ötürü çocuklarını rehin aldığını ve ebeveynlerin böyle bir şeyin olacağını tahmin edemediğini de söyledi.

Kaynak: iha