Ankara'da Düğün Kutlaması Faciası: Tutukluk Yapan Silahla 13 Yaşındaki Çocuk Vuruldu

Ankara Sincan'da bir düğün öncesinde havaya ateş etmek isterken silahı tutukluk yapan Ö.A., 13 yaşındaki akrabası Seyfi Efe Sarıoğlu'nu başından vurarak ölümüne sebep oldu.

2 Haziran'da meydana gelen olayda, damat evinde toplanan davetliler havaya ateş açarken Ö.A.'nın silahı tutukluk yaptı. Silahı düzeltmeye çalıştığı sırada silah ateş aldı ve yakınında bulunan 13 yaşındaki Seyfi Efe Sarıoğlu'nu başından vurdu.

15 gün boyunca yaşam mücadelesi veren ve 5 kez kalbi duran Sarıoğlu, Kurban Bayramı'nın ilk gününde hayatını kaybetti. Acılı aile, bayramın ikinci gününde Sarıoğlu'nu vuran Ö.A.'nın tutuklandığı haberini aldı.

Olayın görgü tanıkları, Ö.A.'nın silahının tutukluk yaptığı konusunda uyarılmasına rağmen buna aldırış etmediğini belirtti. Sarıoğlu'nun eniştesi Kayahan Yücetürk, yaşananlardan dolayı her iki ailenin de büyük acı yaşadığını ifade ederek, insanların bu tür olaylardan ders çıkarması gerektiğini vurguladı.

Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı

Mahalle sakinlerinden Sinan Pehlivan ise olayın düğün öncesi 'damat yürütme' geleneği sırasında yaşandığını ve herkesin büyük panik yaşadığını anlattı. Pehlivan, köylerde havaya silah sıkma olaylarının sık yaşandığına dikkat çekerek, bu tür olayların yaşanmaması için yetkililere çağrıda bulundu.

Pehlivan, "Bir daha köylerde olsun, şehirlerde olsun böyle canlar yanmasın. Bu aile yandı perişan oldu. Çocuğumuz 13 yaşındaydı. Çok da güler yüzlü çok tatlı dilli bir çocuktu. Burada da şehirlerde de hiç kimse silah sıkmasın. Her tarafta silah sıkılıyor. Bu ne demek ya? Bunlar bırakılsın artık. Buna bir yasak getirilsin veya cezalar büyütülsün yani" dedi.

Kaynak: iha