Aksaray'da uygulama noktasına giren sürücü, refüjden dönerek kaçmaya çalıştıktan sonra polis tarafından yakalandı. Alkolmetre ile yapılan kontrolde sürücünün 1.12 promil alkollü olduğu ve daha önce de 2 kez alkollü araç kullanırken yakalandığı tespit edildi.

Olay, Hacılar Harmanı Mahallesi Selçuk Bulvarı'nda meydana geldi. Alkollü araç kullanırken uygulama noktasına giren ve refüjden dönerek kaçmaya çalışan sürücü, polis ekiplerinin hamlesiyle önü kesilerek yakalandı.

Yakalanan sürücü A.K. (40), alkollü olduğunu kabul ederek polis memurlarına yakınını telefonla aradığı yakınını polis memurlarıyla görüştürmek istedi. Görüşme talebi reddedildikten sonra A.K., polis memurlarına ısrarla dil dökmeye başladı.

Trafik ekipleri tarafından alkol kontrolünden geçirilen A.K.'nin 1.12 promil alkollü olduğu ve ehliyetine daha önceden 2 kez alkollü araç kullanırken yakalandığı için el konulduğu öğrenildi.

Basın mensuplarına "Çok da bir şey yok lütfen çekmeyin" diyen A.K., "Neden alkollü araç kullanıyorsunuz?" sorusuna gülerek "İnsanlık hali" diyerek ilginç bir cevap verdi.

Konya'da Market Deposunda Yangın: 2 Kişi Dumandan Etkilendi Konya'da Market Deposunda Yangın: 2 Kişi Dumandan Etkilendi

A.K.'ye alkollü araç kullanmaktan 12 bin 997 TL para cezası kesilirken 2030 yılına kadar ehliyetine el konuldu. Alkollü sürücü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken araç olay yerine çağırılan bir yakınına teslim edildi.

Kaynak: iha