Mahalle Sakinleri Barınağın Kaldırılmasını İstiyor

Ankara'nın Akyurt ilçesi Güzelhisar Mahallesi'nde yaşanan üzücü olayda, başıboş köpekler 4 koyunu telef etti, bir keçi ise yaralı olarak kurtuldu. Bu olay, mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu ve bir vatandaş tarafından mahalleye yapılan köpek barınağının kaldırılması talep edildi.

Hayvan Sahibi Mağdur:

Hayvanlarını otlatmaya çıkaran Ahmet Görgülü isimli vatandaş, 50 metre uzaklaştığı sırada başıboş köpeklerin saldırısına uğradığını belirtti. Gözlerinin önünde yaşanan vahşet sonucunda 4 koyunu telef olan Görgülü, saldırgan köpeklerden ikisinin yakalandığını ifade etti.

Yaşadığı korkuyu dile getiren Görgülü, yetkililere durumu bildirdiğini ve Büyükşehir Belediyesi'ni aradığını, ancak sorumluluğun ilçe belediyelerine devredildiğini aktardı. Mahallede köpek barınağı olmadığını ve alınan köpeklerin aşılandıktan sonra aynı yere bırakıldığını söyleyen Görgülü, zararlı köpeklerin toplanması gerektiğini vurguladı. Korkudan dolayı hayvanlarını otlatmaya çıkaramadığını ve onları hapsetmek zorunda kaldığını ekledi.

Ankara'da Belediye Otobüsü Devrildi! 7 Yaralı! Ankara'da Belediye Otobüsü Devrildi! 7 Yaralı!

Mahalle Muhtarı Yetkililerden Adım Bekliyor:

Daha önce de bir kişiye köpek saldırısı gerçekleştiğini belirten Güzelhisar Mahalle Muhtarı Emrah Bölükbaşı, mahallelerine yapılan barınağın kaldırılması için yetkililere başvurduklarını açıkladı. Muhtar Bölükbaşı, Belediye Başkanı ve Kaymakam'ın konuyla ilgilendiğini ve bir an önce somut adımlar atılmasını beklediklerini ifade etti.

MHP Önerge Verdi:

MHP'li Belediye Meclis üyeleri Hasan Görgülü ve Semih Refah da konuyla ilgili bir önerge verdi. Önergede, Akyurt Güzelhisar Mahallesi'nde bulunan ve 200'den fazla köpeğin barındırıldığı barınağın, zoonoz hastalık riski ve çevreye tehdit oluşturduğu belirtildi. İlçe Tarım Müdürlüğü'nün Orman Bakanlığı'na yazdığı yazıda da barınağın kaldırılması talep edildi.

Kaynak: iha