Konya'da Boşanma Aşamasındaki Eşini Vuran Koca Tutuklandı Konya'da Boşanma Aşamasındaki Eşini Vuran Koca Tutuklandı

Akşehir'de trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücülerine yönelik sıkı denetimler sonucunda 32 motosiklet trafikten men edildi ve 52 sürücüye toplam 459 bin 773 TL trafik cezası yazıldı.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerine yönelik denetimlerini artırdı. Halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve motosikletlerin yoğun kullandığı güzergahlarda denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlerde;

  • Çevreyi ve vatandaşı rahatsız eden abartı egzozlu motosikletler
  • Egzoz patlatan motosikletler
  • Drift atan motosikletler
  • Kask takmayan motosiklet sürücüleri
  • Kurallara uymayan motosiklet sürücüleri kontrol edildi.

Kurallara uymayan 32 motosiklet trafikten men edilerek otoparka çekilirken, 52 motosiklet sürücüsüne ise ehliyetsiz veya yetersiz ehliyetle araç kullanmak, kask takmamak, abartı egzoz, duman-gürültü çıkarmak gibi maddelerden toplam 459 bin 773 TL trafik cezası yazıldı.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, motosiklet sürücülerini trafik kurallarına uymaya ve kask takmaya çağırdı. Yetkililer ayrıca, abartı egzoz ve drift gibi davranışlardan kaçınmanın hem trafik güvenliği açısından hem de çevreye duyarlılık açısından önemli olduğunu vurguladı.

Editör: İhlas Haber Ajansı