Kulu'da Hububat Hasadı Başladı: Bereketli Bir Sezon Bekleniyor Kulu'da Hububat Hasadı Başladı: Bereketli Bir Sezon Bekleniyor

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara daha kaliteli ve konforlu ulaşım imkanı sunmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Başkan Evren Dinçer'in talimatları doğrultusunda başlatılan yol yenileme çalışmaları kapsamında, şehir genelinde bulunan bacalar ve ızgaralar asfalt kotuna yükseltiliyor.

Çalışmalar Şehir Genelinde Devam Ediyor

Yoğun olarak kullanılan bulvar ve caddelerde öncelik verilerek başlanan çalışmalar kapsamında, 50 caddede bulunan 600 noktadaki bacalar yol kotu seviyesine yükseltiliyor. Baca ve ızgaraların asfalt kotuna yükseltilmesi işlemlerinde 5'lik, 10'luk ve 15'lik bilezikler kullanılıyor. Bacalar ve ızgaralar çevresine yerleştirilen bilezikler, sıcak asfalt ya da beton maddeleri ile sıkıştırılıyor.

Başkan Dinçer: "Yollarımızın Kalitesi İçin Tüm Ayrıntıların Takipçisiyiz"

Tüm belediyecilik hizmetlerinde kaliteyi ön planda tuttuklarını belirten Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, baca yükseltme çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yollarımızın kalitesi için tüm çalışmaların takipçisiyiz. Bu sayede yollarda oluşabilecek araç hasarlarının da önüne geçmiş olacağız. Sürücülerimiz güvenli ve konforlu bir şekilde seyredecek."

Kaynak: iha