Aksaray Belediyesi, emekli vatandaşlara yönelik ücretsiz berber hizmeti sunarak önemli bir sosyal projeye imza attı. Emekliler Dinlenme Evi bahçesinde hizmete giren berber salonunda, emekliler hijyenik ve steril bir ortamda ücretsiz olarak saç kesimi ve bakımı yaptırabiliyor.

Haftalık 6 gün, sabah saat 08:00'dan itibaren hizmet verecek olan berber salonu, talepler doğrultusunda cumartesi günleri de açık olacak.

Başkan Dinçer: "Sosyal Belediyecilikte Öncüyüz"

Belediye Başkanı Evren Dinçer, projenin açılışında yaptığı konuşmada, Aksaray Belediyesi olarak 7'den 70'e tüm vatandaşlara hizmet vermeye devam ettiklerini vurguladı. Daha önce başlatılan mobil kuaför hizmeti ile evden çıkamayan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara da kuaför hizmeti sunduklarını hatırlatan Dinçer, yeni berber salonu ile bu hizmetin daha da genişletileceğini ifade etti.

Sosyal ihtiyaçların karşılanması noktasında hemen her aileye ulaştıklarını ve sosyal hizmetlerde öncü belediyeler arasında yer aldıklarını belirten Dinçer,

Polis Baskını: 17 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi, 1 Şüpheli Yakalandı! Polis Baskını: 17 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi, 1 Şüpheli Yakalandı!

"Emeklilerimizin ve yaşlılarımızın kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir hizmeti başlattık. Onların hayır dualarını almak bizim için en büyük kazanç. Bu vesileyle toplumumuzda herkesin her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha teyit etmek istiyorum" dedi.

(iha)