Aksaray'da, sosyal medya hesabı üzerinden terör örgütü propagandası yapıp Cumhurbaşkanına hakaret eden şahıs, polis operasyonuyla yakalandı ve tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada siber devriye atarken bir şahsın terör örgütü lehine propaganda yaptığını ve Cumhurbaşkanı ve siyasi parti genel başkanlarına hakaret ettiğini tespit etti. Görüntülerde şahsın elindeki tüfekle havaya ateş açarak terör örgütü propagandası yaptığı ve hakaretlerde bulunduğu görüldü.

Otomobil Kamyonla Çarpıştı: 1 Yaralı Otomobil Kamyonla Çarpıştı: 1 Yaralı

Operasyon Sonucu Şahıs Tutuklandı

Sosyal medya paylaşımlarının ardından Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçen polis ekipleri, Erol Bayrak (55) isimli şahsı takibe aldı. Teknik ve fiziki takip sonucunda şahsın adresi tespit edildi ve operasyon düzenlendi. Bayrak, operasyonda gözaltına alındı.

Erol Bayrak, emniyetteki işlemlerinin ardından "Cumhurbaşkanına hakaret", "Devletin egemenlik alametlerini aşağılamak", "Kamu görevlisine hakaret" ve "Terör örgütü propagandası" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: iha