Aksaray'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar sel felaketine dönüştü. Tarım arazileri sular altında kalırken, Melendiz Çayı'nın taşması park ve kafelerde büyük hasara neden oldu. Aksaray Belediyesi ise hızla devreye girerek mobil vidanjörlerle müdahalede bulundu ve olumsuz etkileri en aza indirdi.

Ankara'da Hobi Bahçeleri Sorunu: Vatandaşlar Mağdur Oluyor! Ankara'da Hobi Bahçeleri Sorunu: Vatandaşlar Mağdur Oluyor!

Gün boyunca devam eden yağmur, akşam saatlerinde şiddetlenerek sağanak haline dönüştü. Yoğun yağışlar sonucunda birçok belde ve köyde tarım alanları su altında kaldı. Melendiz Çayı'nın taşmasıyla birlikte turistik alanlar, parklar ve bahçeler sular altında kaldı, kamelyalar zarar gördü.

İl Jandarma Komutanlığı, belde ve köylerde güvenlik önlemleri alırken, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. Şehir merkezindeki etkisi ise hayatı olumsuz etkiledi; bazı yollar su birikintileriyle dolarken trafikte aksamalar yaşandı.

Meteorolojinin uyarısı üzerine hazır bekleyen Aksaray Belediyesi, 8 mobil vidanjörle şehir genelinde yoğun bir çaba harcadı. Yolların su altında kalmaması için önlem alınırken, belediye ekipleri ayrıca su basan bodrum katlarına da müdahale ederek vatandaşlara yardımcı oldu.

Şehir genelinde halen devam eden yağışlar nedeniyle ekiplerin çalışmaları aralıksız devam ediyor. (iha)