Aksaray'da geçtiğimiz günlerde yaşanan olay, adeta bir felakete davetiye çıkardı. Yaklaşık 7-9 metre uzunluğundaki plastik boruları motosiklete yükleyip trafiğe çıkan 2 kişi, adeta canlarını hiçe saydı. Görgü tanıklarının ve kameraların kaydettiği bu olay, trafikte dehşet dolu dakikalara sahne oldu.

Talas'ta Kurban Paylaşımı Dramı: Vatandaş İntihar Girişiminde Bulundu Talas'ta Kurban Paylaşımı Dramı: Vatandaş İntihar Girişiminde Bulundu

Olay Yeni Mahalle Hastane Caddesi'nde gerçekleşti. Nevşehir Karayolundan Hastane Caddesine giren motosiklet sürücüsü, arkasındaki yolcuyla birlikte yükledikleri koca borularla dikkatleri üzerine çekti. Plakasız motosikletin uzun boruları yere sürterek ilerlemesi, sürücünün kontrolünü zorlaştırdı. Arka koltuktaki yolcunun da boruları tutmakta zorlanması, motosikletin yolda zikzaklar çizmesine neden oldu. En ufak bir engebede kaza tehlikesi arz eden bu tehlikeli yolculuk, kilometrelerce boyunca devam etti. Boruların düşmesi halinde ise arkadaki araçlar için de büyük tehlike oluşturacağı aşikardı.

Kaynak: iha