Aksaray Belediyesi, şehir genelinde akıcı ve güvenli ulaşım imkânı oluşturmak için yenilikçi projelerine bir yenisini daha ekliyor. Günün belirli saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanan Fatih, İstiklal, Laleli ve Pınar Mahallelerinin kesiştiği kavşakta da Akıllı Sinyalizasyon sistemleri uygulanmaya başlandı.

Daha önce şehir genelindeki bazı noktalarda pilot bölge olarak uygulanan ve olumlu sonuçlar veren Akıllı Sinyalizasyon sistemi, Başkan Evren Dinçer'in talimatları ile yaygınlaştırılıyor.

Akıllı Sinyalizasyon Nasıl Çalışıyor?

Kavşak kollarına yerleştirilen sensörler, trafik yoğunluk durumuna göre sinyalizasyon sistemine uyarı gönderiyor. Yoğunluk hesabı yapılarak yoğun olan yönlere daha uzun yeşil süresi uygulanarak kavşaklardaki yeşil sürelerin optimizasyonu sağlanıyor. Bu sayede gereksiz yeşil ışık yakmanın önüne geçilip gecikme sürelerinde iyileşme sağlanarak vatandaşlara hızlı, yenilikçi ve doğa dostu bir ulaşım sunuluyor.

Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu! Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu!

Başkan Dinçer: "Aksaray'ı Geleceğe Taşıyoruz"

Konuya dair açıklamalarda bulunan Başkan Evren Dinçer, "Aksaray'ımız her geçen gün büyüyen, göç alan buna paralel olarak araç yoğunluğu giderek artan bir şehir. Aksaray'ı geleceğe taşımak hem zaman tasarrufu elde etmek hem araçların bekleme sürelerini kısaltarak daha az karbon salınımı sağlayarak hem de modern kent olmanın gerekliliğini yerine getiriyoruz" dedi. (iha)