Polisin "Dur" ihtarına uymayan çocuk, emniyeti alarm moduna geçirerek yaklaşık yarım saat süren bir kovalamaca sonucunda polis tarafından yakalandı. Bu olayın ardından çocuk ile babasına toplamda 30 bin 477 TL ceza kesildi.

Korku Dolu Anlar: Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı Korku Dolu Anlar: Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Olay, Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesi'nde meydana geldi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, rutin devriye görevi sırasında şüpheli bir araç fark etti. 68 ADS 868 plakalı hafif ticari araca yapılan "Dur" ihtarına uymayan sürücü, hızla kaçmaya başladı. Olayın ardından polis ve çocuk arasında şehirde bir kovalamaca başladı.

Aksaray sokakları, polis siren sesleriyle yankılanırken, emniyet güçleri telsiz aracılığıyla aracın plakasını ve hareket yönünü duyurarak bölgeyi abluka altına aldı. Şamlı Mahallesi'nde sona eren kovalamaca sonucunda çocuk sürücü ile arkadaşı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan çocuklar, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, sürücü çocuğa "Dur ihtarına uymamaktan" bin 507 TL, "Tehlikeli şerit değiştirmekten" bin 507 TL, "Makas atarak seyretmekten" bin 507 TL, "Ehliyetsiz araç kullanmaktan" 12 bin 978 TL ceza keserken, araç ruhsat sahibi olan babasına da 12 bin 978 TL olmak üzere toplamda 30 bin 477 TL ceza uygulandı.