Aksaray'ın yeni cazibe merkezi Lavanta Bahçesi, 20 bin metrekarelik alana kurulan büyüleyici bir alanla ziyaretçilerini bekliyor. Görkemli bir açılış töreniyle sezona merhaba diyen Lavanta Bahçesi, doğal güzellikleriyle unutulmaz bir deneyim vadediyor.

"Olmaz"a İnat, Kayseri'de Tek Ahududu Bahçesi: Çetin Demir'in Hikayesi "Olmaz"a İnat, Kayseri'de Tek Ahududu Bahçesi: Çetin Demir'in Hikayesi

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, açılış töreninde yaptığı konuşmada Lavanta Bahçesi'nin sadece doğal güzellikleri bir araya getiren bir mekan olmanın ötesinde, şehre ekonomik ve turistik açıdan da katkı sağlayacağını vurguladı. Lavanta Bahçesi'nin Aksaray'ın yeşil dokusunu güçlendireceğini ve bölgeye olan ilgiyi artıracağını belirten Dinçer, şunları söyledi:"Bugün Aksaray Belediyesi olarak daha önceki yıllarda yapmış olduğumuz lavanta bahçemizin açılışını gerçekleştirdik. Tıbbi aromatik bitkiler çerçevesinde lavanta bitkisini burada üretiyoruz. Hemşerilerimize görsel bir ziyafet hazırlıyoruz. Aynı zamanda ekonomik değer açısından da nasıl değerlendirilecekse de o şekilde hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Gerçekten hemşehrilerimizin bu noktadaki heyecanları bizi bu tarz çalışmalara daha fazla teşvik ve motive ediyor. Vatandaşlarımızın toprakla, doğayla, bitkiyle tarımsal faaliyetlerle kısmen de olsa böyle beraber iş yeri olması bizi de mutlu ediyor. İnşallah açık olduğu sürece lavanta bahçemiz Aksaraylı hemşehrilerimizin ziyaretine açık olacak. Onlar da buradan ziyadesi ile keyif alacaklar."

Vatandaşlar da Lavanta Bahçesi'nin güzelliğinden ve huzur veren atmosferinden etkilenerek herkesi burayı görmeye davet etti ve Aksaray Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti.

Açılışa Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, İl Genel Meclisi Başkanı Latif Ağır, Ticaret Odası Başkanı Ahmet Koçaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: iha