Tüm Türkiye 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerine hazırlanıyor. 2023 yılının Kasım ayına girilmesiyle siyasi partilerde start alan seçim çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

22 senelik iktidar geleneğini sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisi ise aday adaylığı sürecini en hızlı tamamlayan partilerden biri oldu. 9 Kasım 2023 tarihinde başlayıp 22 Kasım 2023 tarihinde sona eren belediye başkan aday adaylığı sürecinin ardından 26 Kasım 2023 tarihinde temayül yoklaması gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi, 7 Ocak 2024 Pazar günü 11’i büyükşehir 26 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

26 ilin belediye başkan adaylarından 2’sinin kadın olması ise dikkat çekti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15 Ocak 2024 Pazartesi günü kalan illeri açıklamasıyla kadın aday sayısının yükselmesi bekleniyor.

Çanakkale’de Jülide İskenderoğlu, Edirne’de Belgin İba’yı aday gösteren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin geri kalan iller için vereceği karar merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli"

Öte yandan diğer siyasi partilerde kadın adayların yer alıp almayacağı da merak edilen konular arasında yerini koruyor.