Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için hazırlıklar devam ediyor.

9 Kasım 2023 Perşembe günü belediye başkan aday adaylığı başvuru sürecini başlatan Adalet ve Kalkınma Partisi 22 Kasım 2023 Çarşamba günü süreci sonlandırdı.

Aday adaylığı başvuru sürecinde Sivas merkezde 3 ilçeler dahil toplamda 36 aday adayı başvurusu alan Adalet ve Kalkınma Partisi, 26 Kasım 2023 Pazar günü 81 ilde temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Sivas’ta Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasına toplamda 900 üye katılım sağladı.

DOLAR VE EURO ,GRAM ALTIN FİYATI! DOLAR VE EURO ,GRAM ALTIN FİYATI!

Gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Genel ve Belediye Meclisi üyeliği için aday adaylığı başvuru süreci başladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Genel ve Belediye Meclisi üyeliği aday adaylığı için başvuru sayısının 95 olduğu öğrenildi.

Üye aday adaylığı için partideki görevinden istifa etmesi gereken isimlerin mevcut başvuru listede yer alıp almadığı kamuoyu tarafından merak edilirken seçmeler listelerin paylaşılmasını talep ediyor.