Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili çalışmalar, belirlenen programlar dahilinde devam ediyor.

9 Kasım 2023 günü başlayıp 22 Kasım 2023 tarihinde sona eren belediye başkan aday adaylığı sürecinin ardından 26 Kasım Pazar günü temayül yoklaması yapıldı.

81 ilde eş zamanlı yapılan temayül yoklaması elektronik ortamda gerçekleştirildi. Genel Merkez tarafından görevlendirilen milletvekillerinde yer aldığı temayül yoklamasının sonuçlarını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmeye başladığı öğrenildi.

Tanrıverdi ve Kuruçay’ın Planlarının Tutmadığı İddia Ediliyor

26 Kasım 2023 Pazar günü Sivas Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın temayül yoklamasına yönelik yaptığı planların tutmadığı iddia ediliyor.

Gerçekleştirilen temayül yoklamasında İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ve Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın üyelerden kendi isimlerini istenen listeye yazmasını aracılarla talep ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Aracılarla başkanların kendi isimlerinin yazılmasını talep etmesi ise üyelerden tepki gördü.

İl yöneticileri temayülde kendi başkanlarını sıralamaya yazarken ikinci isimde ise tercihlerini merkez ilçe başkanından yana kullanmadıkları aynı tablonun da merkez ilçe üyeleri tarafından ters bir şekilde il başkanına uygulandığı kamuoyu tarafından dillendiriliyor.

Temayül yoklamasında bekledikleri sonuçları alamadıklarından dolayı AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ve merkez ilçe başkanı Burak Kuruçay’ın morallerinin bozuk olduğu öne sürüldü.

7 Adaya Oy Çıktı

AK Parti tarafından Sivas’ta belediye başkan adayı için gerçekleştirilen temayül yoklamasında 7 siyasetçiye oy çıktığı öğrenildi.

28 ŞUBAT 2024  ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 28 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Mevcut belediye başkanı Hilmi Bilgin, eski bakanlardan İsmet Yılmaz, AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev alan ve belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapan Turan Topgül, İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay, Sivas eski belediye başkanı Sami Aydın, belediye başkan aday adayı Abdürrahim Ceyhan ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Semiha Ekinci’ye temayül yoklamasında oy çıktığı ifade ediliyor.

Gözler İki Başkanda

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde temayül yoklamaları sona erdi. 81 ilde gerçekleştirilen temayül yoklamalarının ardından sonuçlar Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından değerlendiriliyor.

Sivas’ta yapılan temayül yoklamasında istedikleri sonucu alamadıkları iddia edilen il başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın bundan sonraki süreçte çizecekleri yok haritası merak ediliyor.

Öte yandan iki başkanın İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi için başvuru yapıp yapmayacaklarını kamuoyu merak ediyor.