Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili süreç devam ediyor.

Genel Merkez tarafından açıklanan seçim takviminde yarın itibariyle kritik bir süreç daha sona erecek.

AK Parti’de İl Genel ve Belediye Meclisi aday adaylığı süreci için teşkilatlarda görev yapan isimler yarın itibariyle resmi olarak görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor. Teşkilatların il ve merkez ilçelerinde görev yapan üyeler resmi olarak istifa etmesinin ardından İl Genel ve Belediye Meclis üyelikleri için başvurularını elektronik ortamdan gerçekleştirebilecekler.

Tanrıverdi ve Kuruçay Resmi Olarak İstifa Edecek Mi?

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın görevlerinden istifa ederek Meclis üyelikleri için aday adayı olup olmayacaklarını kamuoyu merak ediyor.

Başkanlarla birlikte il yürütme kurulu ve merkez ilçe yürütme üyelerinin de görevlerinden resmi olarak istifa ederek meclis üyelikleri için başvuru yapıp yapmayacakları konusundaki belirsizlikte devam ediyor.

AK Parti Sivas Teşkilatı’nda il ve merkez ilçe yönetim kurullarında bugün ve yarın itibariyle hareketli, istişareli saatlerin yaşanması bekleniyor.

3 Kişi İstifa Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerinden 3 isim partiye resmi istifa dilekçelerini vererek meclis üyeliği için aday adayı başvurularını gerçekleştirdi.

AK Parti Sivas İl Yönetiminden, Osman Ülker, Fikret Yıldırım ve İbrahim Çıtır resmi olarak görevlerinden istifa etti. Bu 3 aday dışında il ve merkez ilçe yönetimlerinde resmi olarak görevlerinden istifa ederek meclis üyelikleri için aday adaylığı yapan isimler ise henüz ortaya çıkmadı.

Teşkilatın İstifaları Kamuoyuyla Paylaşması Bekleniyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Teşkilatı’nda bugün ve yarın meclis üyelikleri için hareketli saatler yaşanacak.

İl ve merkez ilçe yönetimlerinde yaşanacak hareketli saatlerin ardından meclis üyelikleri için aday adaylığı başvurusu yapmak isteyen isimlerin resmi olarak istifaları istenecek.

Meclis üyelikleri için il ve merkez ilçe yetkililerine istifalarını teslim eden üyelerin kimler olduğunun teşkilat yetkilileri tarafından kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Öte yandan siyaseti yakından takip eden isimler, il ve merkez ilçe yöneticilerinin İl Genel ve Belediye Meclisi listelerinde kendilerine yer bulabilecekleri pozisyonların ortaya çıkması durumunu bekleyeceklerini, böyle bir tablonun ortaya çıkması durumunda görevlerinden istifa edip aday adayı başvurusu yapacaklarını, böyle bir sıralamanın olmaması durumunda ise görevlerinde kalacaklarını dile getiriyorlar.

Kadın ve Gençlik Kollarında İstifaya Gerek Yok

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Kadın ve Gençlik Kollarında görev yapan başkan, başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyelerinin İl Genel ve Belediye Meclisi üyelikleri için bulundukları görevlerden istifa etmelerine gerek olmadığı ifade ediliyor.

3 Aralık Son gün

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Genel ve Belediye Meclis üyelikleri için başvurular 3 Aralık 2023 Pazar günü sona eriyor.

29 ŞUBAT 2024  TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 29 ŞUBAT 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Pazar günü saat 17:00’da sona erecek olan İl Genel ve Belediye Meclis üyeliği için aday adaylığı başvuru sayısının hangi boyutta olacağı merak ediliyor.

Öte yandan belediye başkan aday açıklama sürecinin 15 Aralık’ta başlayacak olması nedeniyle AK Parti’de meclis üyeliği başvuru sürecinin Genel Merkez tarafından uzatılacağı öne sürülüyor.