31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için geri sayım devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy potansiyeli olarak kalesi konumunda gösterilen Sivas’ta da aday belirleme hususunda kritik sürece girildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 9 Kasım 2023 Perşembe günü başlayan aday adaylığı süreci 22 Kasım 2023 Cuma günü sona erdi. 26 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi, temayül yoklaması sonuçları ve kamuoyunda seçmenlere uygulanan anketlerle Sivas adayı için nihai kararı verecek. Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas ve geri kalan illerin belediye başkan adaylarını 15 Ocak 2024 Pazartesi günü kamuoyuna duyuracak.

Başkan Adayı Kim Olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda mevcut belediye başkanları doğal aday adayı sayıldı.

Sözde Var, Gerçekte Yok! İşitme Engelliler Tercüman Bulamıyor! Sözde Var, Gerçekte Yok! İşitme Engelliler Tercüman Bulamıyor!

Mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in yanı sıra Turan Topgül ile Abdurrahim Ceyhan aday adaylığı başvurusu yaparak Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Aday Adayları listesine girdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nin göreve geldiği 2019 yılından bu yana belediye başkanlığı görevini yürüten Hilmi Bilgin, AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Turan Topgül ve Abdurrahim Ceyhan’ın yanı sıra başka aday çıkarıp çıkarmayacağı merak ediliyor.

Heyecan Artıyor

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için Sivas’ta siyasi partilerde heyecan devam ediyor.

Özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sistemli ve profesyonel bir şekilde yürüttüğü seçim çalışmaları seçmenlerden takdir topluyor.

Seçmenler, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy potansiyeli olarak kalesi konumunda gösterilen Sivas’ta genel merkez tarafından gösterilecek adayı heyecanla bekliyor.

Öte yandan henüz aday adaylığı süreci devam eden siyasi partilerinde Sivas’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayının açıklanmasıyla aday belirleme hususunda çalışmaları hızlandıracağı ifade ediliyor.