Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas Belediye Meclisi'nde yeni bir dönem başladı. 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin ve yeni meclis adayları saha çalışmalarına yoğunlaştı. Bu çalışmalarda dikkat çeken bir değişim var: Eski meclis üyelerinin çoğunun sahadan çekilmesi ve yeni adayların ön plana çıkması.

2020 08 Erdogan Ak Parti Bayraklar-1
26 kişilik meclis üyelerinden 22'sinin yeni dönemde listede yer almaması ve saha çalışmalarına da dahil edilmemesi dikkat çekici. Bu yeni uygulamanın AK Parti'ye nasıl bir katkı sağlayacağı ise seçimlerden sonra netlik kazanacak.

AK Parti'nin önde gelen isimleri, parti teşkilatının şu anda belediye meclis üyelikleri devam eden isimlerin siyasi tecrübelerinden ve halkla olan diyaloglarından faydalanması gerektiğini ifade ediyor. Bu görüşler, eski meclis üyelerinin tecrübelerinden yararlanmanın önemini vurgularken, yeni adaylara da sahada kendilerini gösterme imkanı sunulmasını savunuyor.

Sivas’ta Et Fiyatlarına Yüzde 50 Zam Bekleniyor: Kilosu 1000 TL’yi Aşacak! Sivas’ta Et Fiyatlarına Yüzde 50 Zam Bekleniyor: Kilosu 1000 TL’yi Aşacak!

AK Parti'nin yeni uygulamasının partiye sağlayacağı katkılar ve seçmenlerde oluşturacağı etki merak konusu.