Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, 2 Temmuz Madımak Katliamı'nın yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Toy, ülkemizin yıllar boyunca terör, darbeler ve toplum mühendisliği ürünü dini, etnik, politik ayrımcılık temelli eylemlerden büyük zarar gördüğünü vurguladı.

Toy, mesajında şunları söyledi: "Milletimiz yıllar boyu terörden, darbelerden, toplum mühendisliği ürünü dini, etnik, politik ve ayrımcılık temelli eylemlerden çok büyük zararlar görmüştür. Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Laik-Antilaik diyerek türlü provokasyonlarla bizi bizden olana düşman etmeye, ülkemiz bir kısır çatışmaya, fasit daireye sokulmaya çalışılmıştır. Maraş, Çorum ve 2 Temmuz’da Sivas ne yazık ki bu faaliyetlerin hedefi olmuştur."

KPSS'de O Sanatsal Tablo Soruldu KPSS'de O Sanatsal Tablo Soruldu

Toy, bu tür olayların ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve toplumsal barışa büyük zarar verdiğini belirtti. "Sonuç olarak yaşanan olaylar vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine, toplumsal barış iklimine büyük darbe vurmuş, siyasi ve ekonomik istikrarı bozmuş, en kötüsü onlarca vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur." dedi.

Son olarak Toy, 2 Temmuz olaylarını ve sorumlularını en derin duygularla kınadığını ifade etti: "Bu vesileyle 2 Temmuz olaylarını ve sorumlularını bir kez daha en derin duygularla telin ediyor, yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha baş sağlığı diliyorum."

Muhabir: BÜLTEN