BAYRAM BİTTİ, İDARİ İZİN DEVAM EDİYOR BAYRAM BİTTİ, İDARİ İZİN DEVAM EDİYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, İsrail’in Guantanamo’su olarak bilinen SDE Teiman Cezaevi’nde tutulan Filistinlilere yapılan insanlık dışı muamelelere karşı sert açıklamalarda bulundu. Toy, Filistinlilerin dayak, taciz ve çeşitli zulümlere maruz kaldığını belirterek, bu durumun dünya kamuoyu önünde acımasızca sürdüğünü ifade etti.
Milletvekili Toy, 7 Ekim'den bu yana yapılan zulüm ve katliamların İsrail hükümetinin katliam hevesini ve Filistin nefretini gözler önüne serdiğini vurguladı. Toy, "İsrail’in Filistinlilere karşı uyguladığı bu vahşet, hükümetin ne kadar kan bürümüş olduğunu gösteriyor" dedi.
Toy, Filistin meselesinin dünya genelinde, özellikle genç nesil tarafından artık çok net bir şekilde anlaşıldığını belirtti. İsrail'de, ABD'de ve Batı ülkelerinde hükümetlerin zulme karşı çıkan barışçıl gösterilere karşı orantısız güç kullandığını, ancak gençlerin her türlü baskıya rağmen direnişlerinden vazgeçmediğini söyledi. Toy, "Genç nesillerdeki vicdan, bilinç ve irade, zulmün sonunu getirecek" dedi.
Toy, İsrail'in Filistinlilere karşı tutumunun tüm dünyadaki vicdan sahibi insanları Filistinli yaptığını belirterek, "Bir avuç Filistinli’den kurtulmak isterken, dünyadaki bütün vicdan sahiplerini Filistinli yaptılar" dedi.

Muhabir: BÜLTEN