31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde geri sayım devam ederken AK Parti Milletvekilleri sahaya çıktı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sivas’ı temsil eden Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Abdullah Güler, Milletvekili Hakan Aksu ve Rukiye Genç Toy, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 15 Ocak 2024 Pazartesi gününe kadar ara verilmesiyle soluğu seçim bölgeleri olan Sivas’ta aldı.

Kamu-kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen milletvekilleri, seçim çalışmalarını sahadan devam ettiriyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Abdullah Güler’in başkanlığında il teşkilatında yapılan toplantının ardından start alan saha çalışmalarında seçmenlere belediye başkanı adayı olarak kimi görmek istedikleri soruluyor.

Öte yandan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas’ta tüm kademeleriyle sahaya çıkması seçmenlerden de tam not alıyor.AK Parti Milletvekilleri

MHP ve CHP Sessizliğini Koruyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekillerinin sahaya çıkmasına karşın Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ile Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun henüz sahaya çıkmadığı gözlerden kaçmıyor.

İki partinden de yapılan resmi aday adalığı başvurusu bulunmamasıyla birlikte seçim çalışmalarının ağırdan alınması seçmenlerin tepkisine yol açıyor.

İttifak Mı Olacak?

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’in seçim dönemi ve sonrasındaki çalışmaları vatandaşlardan tam not alırken 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için henüz bir çalışma ortaya koymaması ittifak mı var sorusunu akıllara getiriyor.

14-28 Mayıs Türkiye Genel Seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında giren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerelde işbirliği yapıp yapmayacağı merak edilirken seçmenler aday gösterilecek ismi merak ediyor.

Nihai kararın 2024 Ocak ayının ilk haftalarında açıklanması bekleniyor.

Sivas'ta Sigara Denetimleri: Cezalar Kesiliyor mu? Sivas'ta Sigara Denetimleri: Cezalar Kesiliyor mu?

CHP Güç Kaybediyor

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde aday adaylığı başvuru sürecini 2 kere uzatan Cumhuriyet Halk Partisi, ikinci süreyi doldurmasına karşın Sivas’tan aday ve aday adayı çıkaramadı.

Seçimler için geri sayım devam ederken Sivas merkezde aday çıkaramayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yol haritası merak ediliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sivas’ı temsil eden 1 Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olmasına karşın Sivas’tan belediye başkan adayı ve aday adayı çıkarılamamış olması seçmenlerin tepkisine yol açıyor.

Öte yandan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sistemli seçim çalışmalarına karşın muhalefet partilerinin sessizliğini koruması da tepkilere neden oluyor.