Tiyatro oyununu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve eşi Nurcan Güler Kökrek, Şube Müdürü Selahattin Bilgiç, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin yanı sıra çok sayıda sanatsever izledi. Cevat Fehmi Başkut'un kaleme aldığı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Erhan Faal'ın sanat yönetmenliğini yaptığı "Paydos" isimli tiyatro oyunu izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Yozgatlı öğrencilerden Şehitlere Vefa Örneği Yozgatlı öğrencilerden Şehitlere Vefa Örneği


Oyunun sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek, "Okuyan Şehir Ağrı projesi kapsamında düzenlenen bu güzel tiyatro oyununu sahneleyen öğrencilerimizi ve emek veren öğretmenlerimizi kutluyorum. Şehrimizdeki kitap okuma oranını artırmayı hedefleyen bu proje ile tiyatro gibi etkinlikler ile öğrencilerimizin eğlenceli bir şekilde keyif alarak öğrenmesi bizlere mutluluk veriyor" dedi.

Tiyatro Oyunu 2


Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı "Dilimizin Zenginlikleri" projesi kapsamında düzenlenen ocak ayı yarışmalarında ilkokullar arası "Dede Korkut Hikâyelerinden Hareketle Yeni Bir Hikaye Yazma" kategorisinde birinci olan Yavuz Selim İlkokulu öğrencisi Hazal Cemre Elmas, ortakullar arası "Dede Korkut Hikâyelerinden Hareketle Yeni Bir Hikaye Yazma" kategorisinde birinci olan Doğa Koleji öğrencisi Mihrimah Ecrin Yıldırım ve liseler arası "Dîvânu Lügâti't-Türk Okumaları Kapsamında Deneme Yazma" kategorisinde birinci olan Patnos Şehit Polis Taha Yasin Biçer Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Havva Demirkol, ödüllerini Kökrek'in elinden aldı. Ödül töreninin ardından tiyatro oyununa katılanlar hatıra fotoğrafı çektirdi.