Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, göreve gelir gelmez ilk iş olarak belediye binasının girişinde bulunan tabelayı değiştirdi. Yeni tabelada, "Sivas Belediyesi" yazısının başına "TC" eklendi.

Bu değişiklik, bazı vatandaşlar tarafından olumlu, bazı vatandaşlar tarafından ise olumsuz karşılandı. Olumlu yorumlarda, "TC" ibaresinin eklenmesinin milliyetçilik duygularını güçlendirdiği ve Sivas'ın kimliğine daha uygun olduğu belirtildi. Olumsuz yorumlarda ise, tabelanın değiştirilmesinin gereksiz bir masraf olduğu ve siyasi bir mesaj verme amacı taşıdığı savunuldu.

Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda

Tabela değişimin ardından konuşan Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, Sivas halkının talebini yerine getirdiklerini ifade ederek, “Bugün belediyemizin tabelasında bir değişiklik yaptık. Bu değişiklik sadece bir isim değişikliği değil. Bunun ötesinde çok büyük anlamlar içeren bir değişiklik olduğunu söyleyebilirim. Tabelamızda daha önceden Türkiye Cumhuriyeti’mizin kısaltması olan T.C. ibaresi yoktu. Şuan T.C. ibaresine yer verdik. Burada halkımıza şu mesajı veriyoruz. Birincisi belediyemiz devletimize ait bir kurum. İkincisi belediyemiz milletimize ait bir kurum. Üçüncüsü belediyemiz bundan sonra ki yapacağı çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü, birlik beraberliğini sağlayacak çalışmalara imza atacak bir yapıda olacak. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Adaylık sürecimde olsun gerekse seçildikten sonra sosyal medyadan Sivas halkında T.C. ibaresinin konulması yönünde bir talep vardı. Sivas halkının talebini yerine getirmiş olduk” diye konuştu.

Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun konuyla ilgili,  "Bu değişiklik sadece bir isimden ibaret değil, çok daha derin anlamlar taşımaktır." Açıklamasını yaptı.

Siz bu değişikliği nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda fikrinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

G Kena Q B W8 A A At1JG Kena P5 W A A E F KuG Kena P7 Xo A Em F P GG Kena P7 X0 A A B3 Q5