Sivas'ın siyaset sahnesi ısınıyor. Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i bir kez daha sultan şehirden aday göstermesiyle, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için sahne belirlenmiş gibi görünüyor.

          Hilmi Bilgin'in 2019 yılından beri Sivas Belediye Başkanlığı görevini sürdürmesi ve Erdoğan'ın güvenerek tekrar Bilgin’i aday göstermesi, AK Parti'nin Sivas'taki kalesini koruma isteğini gösteriyor. Ancak diğer siyasi partiler de boş durmuyor. Milliyetçi Hareket Partisi, Reha Kars'ı, İyi Parti ise Mehmet Ceylan'ı Sivas Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

          Ancak, gözler hala diğer partilere çevrili durumda. Büyük Birlik Partisi'nin adayı merak konusu. Dr. Adem Uzun mu, yoksa İş İnsanı Cengiz Görgen mi? Kulislerde konuşulan bu iki isim arasında seçim yapmak zor olacak gibi görünüyor.

         Cumhuriyet Halk Partisi ise aday adaylarını hala açıklamamış durumda. Belirsizlik ve sessizlik merak uyandırıyor.

          Önümüzdeki günler, siyaset sahnesinin ısınmasıyla birlikte daha da ilginç hale gelecek gibi görünüyor. Partilerin ve adayların yapacakları çalışmalar, seçim atmosferini belirleyecek faktörler olacak. Her bir adaya hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarılar diliyorum.

          Sivaslılar, kendi geleceklerine şekil verecek olan bu seçimde hangi adaya güvenecekleri konusunda titiz bir değerlendirme yapacak gibi görünüyor. Sivas, bu seçimde hangi adayı tercih ederse etsin, demokratik bir süreçten geçeceği kesin.

          Seçim sürecini yakından izleyeceğimi, adayları, adayların vaatleri ve projelerini titizlikle takip edeceğim. Her adaya ve partiye başarılar diliyor, Sivas için en iyisi olmasını temenni ediyorum.