Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, Kurban Bayramı vesilesiyle anlamlı bir mesaj yayımladı. Milletvekili Toy, mesajında bayramların kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutan, geleneklerimizi nesilden nesile aktaran önemli toplumsal değerler olduğunu vurguladı.

Rukiye Genç Toy, bayramların huzur ve mutluluğun, sevinmenin ve sevindirmenin ikram edildiği özel günler olduğunu belirterek, tüm Müslümanların bu günlerde dil, ırk, zengin-fakir ayrımı gözetmeksizin aynı duygular etrafında birleştiğini ifade etti.

Yazılım Sistemleri Hata Verdi Uçuşlar İptal Oldu Yazılım Sistemleri Hata Verdi Uçuşlar İptal Oldu

Milletvekili Toy, Kurban Bayramı’nın sosyal adaletin sağlanmasına ve toplumsal hassasiyetlerin canlı kalmasına büyük katkı sağladığını belirtti. Kesilen kurbanların, imkanı olanlarla yoksul ve yoksunları bir araya getirerek, vermenin güzelliği ve tevazu içinde buluşturduğunu dile getirdi.

Toy, Hazreti İbrahim’den bu yana gelen bu kutlu geleneğin, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Özellikle şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin bayramlarını tebrik ettiğini belirtti.

Son olarak, tüm vatandaşlara önemli bir uyarıda bulunan Milletvekili Toy, bayram coşkusunun kazalara dönüşmemesi için trafik kurallarına uyulması gerektiğini hatırlatarak, uykusuz ve yorgun araç kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

Muhabir: BÜLTEN