Büyük Birlik Partisi Sivas Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan, Sivas'ta belediye başkan yardımcılığı görevini en uzun süre yürüten kişi olarak tarihe adını yazdırıyor. Yeni dönemde üçüncü kez Sivas Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Ceyhan, bu alandaki rekorunu pekiştiriyor.

Ceyhan'ın belediye başkan yardımcılığı macerası 2009 yılında AK Parti'de Sami Aydın döneminde başladı. Tam 10 yıl boyunca bu görevde kalan Ceyhan, Sivas'a önemli hizmetler sundu. 2019 yılında ise Büyük Birlik Partisi'ne geçiş yapan Ceyhan, Doğan Ürgüp döneminde AK Parti'den belediye meclis üyeliği ve meclis başkanvekilliği görevini üstlendi.

31 Mart 2024 yerel seçimleri sürecinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Belediye Başkan Adayı Adem Uzun'un kontenjan adayı olarak gösterilen Ceyhan, BBP'nin seçimleri kazanmasıyla belediye başkan yardımcısı oldu. Bu görevle birlikte Ceyhan, Sivas'ta belediye başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği görevlerinde önemli bir deneyim kazanmış oldu.

Ceyhan'ın rekorları bununla da sınırlı değil. 20 yıldır Sivas Belediyesi'nde meclis üyeliği yapan Ceyhan, bu alanda da önemli bir rekora imza atma yolunda. Abdurrahim Ceyhan’ın AK Parti Eski Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile olan yakınlığıyla da biliniyor.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Güneykaya Beldesi İçin Çalışmalarını Sürdürüyor MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Güneykaya Beldesi İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Abdurrahim Ceyhan'ın bu rekorları, Sivas'ta belediye başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği görevlerindeki başarısını ve deneyimini gözler önüne seriyor. Ceyhan’ın Sivas'a olan bağlılığı ve hizmet aşkı yıllardır üstlendiği görevlerden anlaşılıyor. Başkan Yardımcısı Ceyhan'ın Sivas'a olan katkıları ve hizmetleri önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor.