Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Sarımsaklı Mahallesi'nde 8 kilometre uzunluğunda, 3 metre derinliğinde ve 7 metre genişliğinde bir su kanalı ortaya çıktı. Kanalın kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmiyor. Bu durum mahalle sakinlerinde merak ve endişe uyandırıyor.

Mahalle Sakinleri Selden Korkuyor:

Kanalı kimin açtığı ve ne amaçla yaptığı belli değilken, mahalle sakinleri sel riski taşıdıklarını düşünüyor. Kanalın Sarımsaklı Mahallesi'nin dibine kadar uzanması ve burada bitmesi, sel durumunda mahallenin sular altında kalmasına neden olabileceği endişesini doğuruyor.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Araştırma Başlattı:

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, kanalı incelemek için mahalleyi ziyaret etti. Şahin, kanalı kimin açtığı ve ne amaçla yaptığı konusunda bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, konunun araştırılacağını söyledi. Şahin, kanaldan binlerce kamyon toprağın çıkarıldığını ve bu toprağın nereye gittiğinin de bilinmediğini kaydetti.

Mahalle Muhtarı Çare Arıyor:

Sarımsaklı Mahalle Muhtarı Can Öcal da kanaldan dolayı endişeli olduğunu ve bir çözüm bulunmasını istediğini ifade etti. Öcal, kanaldan dolayı hayvanlarının da zor durumda olduğunu ve kanala düşme riski taşıdıklarını belirtti. Muhtar, DSİ'ye dilekçe verdiğini ancak sorunun henüz çözüme kavuşturulamadığını söyledi.

Kaynak: iha