Kırıkkale'nin Delice ilçesinde, 71 yaşındaki bir vatandaşın sahipsiz köpeği av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, Delice ilçesinin Kocabaş köyünde meydana geldi ve şahsın bu eylemi nedeniyle gözaltına alındığı bildirildi.

Güvenlik kamerası kayıtlarında görülen olayda, A.B. (71) isimli şahsın sahipsiz köpeği av tüfeğiyle vurduğu görülüyor. Delice Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, olayın 17 Kasım 2023 günü saat 14.00 sıralarında gerçekleştiği ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

Okul Servislerine Denetim Devam Ediyor Okul Servislerine Denetim Devam Ediyor

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Delice İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahamızda bulunan Kocabaş köyünde, 17 Kasım 2023 günü saat 14.00 sıralarında sahipsiz sokak köpeğinin silahla vurularak öldürüldüğü ihbarı alınması üzerine; aynı gün yeteri kadar kuvvet ile olay yerine gidilerek yapılan araştırmalar neticesinde köpeği vuran şahsın A.B. (E-71) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şahıs mukavemetsiz olarak yakalanmıştır. Şahıs ifadesi alınmak üzere Delice Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiş olup gerekli adli ve idari işlemler başlatılmıştır."

Olayın yansımasıyla birlikte hayvan hakları ve şiddet konularındaki duyarlılık bir kez daha gündeme taşınarak kamuoyunda geniş yankı buldu.