Tüm Türkiye, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerine kilitlenmiş durumda siyasi partilerin genel merkez bazında yapmış oldukları çalışmalarla seçimlere hazırlandıkları bugünlerde milletvekilleri de sahalara inmeye hazırlanıyor.

14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ardından Sivaslılar tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen 5 milletvekilinin Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde bir araya gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Bugüne kadar beşinin aynı kare içerisinde objektifler karşısında görülmediği halk tarafından dillendirilirken Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde bu tablonun ortaya çıkıp çıkmayacağı da merak ediliyor.

28 ŞUBAT 2024  YAY BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 28 ŞUBAT 2024 YAY BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Sorunları Birlikte Çözmeleri İsteniyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sivas’ı temsil eden milletvekillerinin Sivas’a yönelik tüm projelerde yan yana hareket etmeleri isteniyor.

Sivas’a yönelik iyi projeler için yarışmaları, Sivas’ı etkileyecek olumsuz projelere ise birlikte tepki koymaları beklenen milletvekillerinin bugüne kadar aynı detaylar içerisinde fazla yer almadıkları gözleniyor.

Milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çeşitli günlerde ve oturumlarda Sivas’a yönelik yaptıkları konuşmalar ve önergelerle dikkat çekerken kamuoyu tarafından takip edilen vekillerin seçmenlerinden olumlu veya olumsuz nasıl geri dönüşümler aldıkları da kamuyu tarafından merak ediliyor.

Siyasi Gücü Sivas İçin Kullanmaları İsteniyor

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili seçilen Abdullah Güler ile Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili seçilen Ulaş Karasu’nun partilerinde aldıkları görevleri Sivas için değerlendirmeleri vatandaşlar tarafından talep ediliyor.

14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen seçimlerin hemen ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler, Grup Başkanlığı görevine getirilmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karası ise 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Stadyumu’nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Genel Kurultayı’nın ardından yeni Genel Başkan Özgür Özel’in görevlendirmesiyle Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler ile Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun partilerinde getirildikleri önemli görevleri Sivas için kullanmaları kamuoyunda dillendiriliyor.