Bartın'da yaşayan Nur ve Taşkın Öz çiftinin 25. gebelik haftasında 454 gram ağırlığında dünyaya gelen bebekleri Melek Mucize Öz, 118 günlük yoğun tedavinin ardından sağlığına kavuşarak ailesine kavuştu.

Erken Doğum ve Zorlu Tedavi Süreci:

Kurban Bayramı Kargo Çalışma Saatleri 2024: Ne Zaman Açılacaklar? Kurban Bayramı Kargo Çalışma Saatleri 2024: Ne Zaman Açılacaklar?

Melek Mucize, erken doğum nedeniyle solunum sıkıntısı ve beslenme problemi yaşadı. Bu nedenle Ankara Etlik Şehir Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde 118 gün boyunca yoğun bakıma alındı. Öz çifti ise bu zorlu süreçte her hafta 600 kilometrelik mesafeyi kat ederek bebeklerini görebildi.

Başarılı Tedavi ve Mutlu Son:

Yoğun tedavinin ardından Melek Mucize 2 kilogramı aşarak sağlığına kavuştu. Bebeğin tedavisini üstlenen Ankara Etlik Şehir Hastanesi Yenidoğan Uzmanı Dr. Ayşen Sumru Kavurt, prematüre doğumun risklerini ve bebeğin geçirdiği tedavi sürecini anlattı.

Anne Nur Öz'ün Duyguları:

Anne Nur Öz, bu sürecin tahmin edilemeyecek kadar zor olduğunu ancak bebeğinin sağlığına kavuşmasının kendileri için bir mucize olduğunu ifade etti. Öz, sağlık personellerine de minnettarlığını dile getirdi.

Kaynak: iha