Süper Lig’in 13. haftasında Sivasspor, Trabzonspor ile sahasında 3-3 berabere kaldı. Pazartesi günü Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda 20.00’da başlayan maçı 4 bine yakın futbol sever takip etti. Müsabaka öncesinde ve maç esnasında Sivaslı futbol severler   Filistin için açıtkları dövizlerle dikkat çekti. İsrail’in, Gazze’ye yönelik yaptığı saldırıları kınayan Sivaslı taraftarlar ellerinde açtıkları dövizlerde, “Sessiz Kalma. Özgür Filistin. Çocuklar Ölmesin. Allahu Ekber. Zafer Yakın” gibi birçok yazının yer aldığı dövizlerle objektiflere yansıdılar.

Türkiye’nin Çabaları Devam Ediyor

İsrail’in, Gazze’ye yönelik yaptığı saldırılara Türkiye’nin tepkisi devam ediyor.  Gazze’de yaşanan zulme ilk günden bugüne kadar sessiz kalmayan Türkiye’de, vatandaşların Filistinlilere destekleri çığ gibi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye, her kademesiyle İsrail’e tepkisini devam ettiriyor. Spor müsabakalarındaki İsrail’e yönelik tepkilerin bundan sonraki süreçte oynanacak maçlarda devam etmesi bekleniyor.

Kadın Hakem Mıhcı’da Hedef Süper Lig Kadın Hakem Mıhcı’da Hedef Süper Lig

Futbolcular Tepki Gösteriyor

İsrail’in, Gazze’ye yaptığı saldırılara spor camiasının büyük bölümünden tepkiler devam ediyor. Gazze’ye yapılan saldırıların ilk gününden bu yana futbol camiasında birçok yıldız yaptıkları paylaşımlarla İsrail’e tepki gösterdi. Türkiye’de başta süper lig takımlarındaki sporcular olmak üzere tüm liglerdeki futbolcular yaptıkları paylaşımlar ve müsabakalar öncesinde Filistin bayrakları ellerinde objektiflere yansıdı.48de4cdc-7410-40cf-ad75-02bc3a9496e6