Kahvaltı programına, Sivas Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, protokol üyeleri ve eczacılar katılım sağladı.

Programda konuşan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren; “Eczacılık, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan, sağlık sisteminin kurucu öznelerinden birisidir. Bizler, meslektaşlarımızla birlikte ülkemizin dört bir yanına 7 gün 24 saat halk sağlığı ve halkın kesintisiz ilaca ulaşması adına hizmet vermekteyiz. Halkımızın en yakın sağlık danışmanları olarak, 1’inci basamak sağlık kuruluşu olmanın verdiği sorumlulukla, her zaman ve her koşulda ilaç danışmanlığı görevimizi fedakarlıkla yerine getirmekteyiz.” ifadelerini kulandı.

Eczacılarımız Fedakarca Çalıştı

Başkan Eren, eczacıların her koşulda fedakarca halk sağlığı hizmeti verdiğinin altını çizerek; “Gerek son yıllarda yaşadığımız COVİD-19 pandemisi sürecinde, gerekse geçen sene yaşadığımız ve ülkemizi yasa boğan asrın felaketi olarak adlandırılan deprem felaketinin yaşandığı ilk gününden itibaren, birliğimiz, eczacı odalarımız ve eczacılarımız, hem depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyacı olabilecek iaşe ısınma gibi temel ihtiyaç malzemelerinin temini konusunda hem de kesintisiz ilaç eczacılık hizmetinin sunulması adına sahra eczanelerinde, her türlü olumsuz koşul ve sorunlara rağmen fedakarca 7/24 hizmet verdiler. Yaşadığımız bu üzücü süreçler, bizlerin halk sağlığı ve halkın kesintisiz ilaca ulaşması adına, ne kadar önemli ve ulvi bir mesleğin mensupları olduğumuzu ve her zaman söylediğimiz gibi halkımızın en yakın sağlık danışmanları olduğumuzu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Her türlü koşulda fedakarca hizmet veren değerli meslektaşlarıma ve eczane teknisyenlerimize teşekkür etmek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde İzleyiciyi Duygusal Bir Yolculuğa Çıkaracak: Donör Oyunu Atatürk Kültür Merkezi'nde İzleyiciyi Duygusal Bir Yolculuğa Çıkaracak: Donör Oyunu

Sivas’ta 210 Eczane Hizmet Veriyor

37. Bölge Sivas Eczacı Odası hakkında bilgi veren Başkan Bahadır Eren; “Bizler Sivas Eczacı Odası olarak; merkezde 149, ilçelerde 61 olmak üzere toplam 210 eczanemiz, odamıza kayıtlı 312 eczacımız ve kamuda görev yapan meslektaşlarımızla birlikte şehrimizde ilaç eczacılık hizmetini vermekteyiz. Eczacı Odamız kurulduğu yıl olan 1996 yılından bu zamana kadar yaptığı çalışmalarla, sosyal sorumluluk projeleri, oluşturdukları farkındalık çalışmalarıyla şehrimizin önde gelen meslek odası olmuştur, bundan sonrası içinde hem ilaç eczacılık hizmeti hem de şehrimize değer katacak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben odamızın kuruluşundan bu zamana kadar emeği geçen çok kıymetli da başkanlarım sayın Mehmet Erol Mahmutoğlu’na sayın Uğur Akkuş’a ve sayın Süha Özyazıcı’ya, yönetim kurullarında ve diğer kurullarda, komisyonlarda görev alan değerli meslektaşlarıma ve odamıza mesleğimize emek veren katkı sunan bütün eczacılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Aramıza yeni katılacak meslektaşlarımızla birlikte, bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Çok kıymetli desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz ve bugünde bizlerle bir araya gelerek bizleri onurlandıran değerli protokolümüze, yapmış olduğumuz çalışmalarımızda sesimizi duyurmamıza vesile olan çok kıymetli basın emekçilerimize değerli misafirlerimize ve meslektaşlarımıza katılımları için teşekkür eder, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.