SESOB Başkan Hakan Demirgil, öğretmenliğin, insanlık tarihinin en kutsal ve ölümsüz mesleği olduğunu ifade ederek, ülkemizin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran duyduklarını söyledi.

Toplumumuzu inşa eden, çocuklarımızın geleceğine yön veren   öğretmenler olduğunu ifade eden SESOB Başkan Hakan Demirgil, “Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir. Öğretmenlik, sabır, emek, hoşgörü isteyen insanlık tarihinin en kutsal ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir, bilgili kişi olmamız için çaba gösterir. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder. Sevgileriyle içimizi yeniliğe, gelişmeyi ve bilimi anlatarak düşüncelerimizi aydınlatan doğruluk, dürüstlük ve bilgiyle evrensel değerlere ulaşmamızı sağlayan bu kutsal mesleği yapan öğretmenlerimize çok şeyler borçluyuz. Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi.

SESOB Başkanı Demirgil, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve halen kutsal görevini ilk günkü aşk ve şevkle sürdürün öğretmenlerimize de huzurlu bir yaşam temenni etti.

AK Parti Sivas'ta Kadın Dönemi Sona Eriyor! AK Parti Sivas'ta Kadın Dönemi Sona Eriyor!

Başkan Demirgil, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan Milli Eğitim Müdürü sayın Necati Yener’in şahsında tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.