Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 15 yaşındaki Mehmet S.'nin otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybettiği kazada sürücü F.B., ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada ifade veren sanık F.B., hızının 55-60 km/saat olduğunu ve kazayı önleyemediğini savundu. Acılı anne H.S. ise sanığın cezalandırılmasını istedi ve sanık ifade verirken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Kazada Hayatını Kaybetti

26 Nisan günü Melikgazi ilçesine bağlı Altınoluk Mahallesi Seher Bulvarı üzerinde meydana gelen trafik kazasında, 38 AHL 353 plakalı otomobiliyle seyir halinde olan sürücü F.B., yolun karşısına geçmek isteyen 15 yaşındaki Mehmet S.'ye çarptı. Kazada ağır yaralanan Mehmet S., kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen bir gün sonra hayatını kaybetti.

Sürücü İlk Kez Hakim Karşısına Çıktı

Olayla ilgili soruşturma tamamlandıktan sonra F.B. hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçundan dava açıldı. Duruşma Kayseri Adalet Sarayı 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık F.B., müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

Tuz Yüklü Tır Korgun-Kurşunlu Karayolunda Alev Topuna Dönüştü! Tuz Yüklü Tır Korgun-Kurşunlu Karayolunda Alev Topuna Dönüştü!

Sanık Suçunu Kabul Etmedi

Duruşmada ifade veren sanık F.B., olay esnasında hızının 55-60 km/saat olduğunu ve çok hızlı olmadığını söyledi. Çocuğu görmemle çarpmam bir oldu diyen F.B., "Olay saniyelik gelişti. Frene bastım, manevra yaptım ama kazayı önleyemedim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben böyle olmasını istemezdim" şeklinde konuştu.

''Acılı Baba Ceza İstedi''

Müşteki baba M.S. ise duruşmada yaptığı açıklamada, "İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Ben sanığın cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Acılı Anne Duruşmada Fenalaştı

Sanık F.B.'nin ifade verdiği sırada acılı anne H.S. fenalaştı. Salonda bulunan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapılan anne, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Duruşma Eksikliklerin Giderilmesi İçin Ertelendi

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.