HANİFE KANAT

Mart ayına girilmesiyle beraber çeyrek altın fiyatlarına her gün yeni bir zam gelmeye devam ediyor. Kuyumcular Ramazan Bayramı’nda çeyrek altın fiyatlarının 3 bin lira bandına yükseleceğini söylüyor.

2023 yılına girilmesiyle beraber fahiş oranlarda zamlanan ürünler arasında çeyrek altın birinci sıradaki yerini korumaya devam ediyor. Yeni yıla girilmesiyle bin lira bandına yükselen ve sürekli olarak zam almaya devam eden çeyrek altın fiyatları son bir hafta içerisinde yine uçuşa geçti.

Bin 850 liradan satılan çeyrek altın fiyatları 2 bin 50 liraya satılamaya başladı. Çeyrek altın fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini savunan kuyumcu esnafları; “Fiyatların düşürülmesi gerektiğini söylüyoruz ancak fiyatlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu hızla gider Ramazan Bayramı’nda çeyrek altın fiyatları 3 bin lira bandına yükselecektir.” ifadelerini kullandı.

ALTIN ALMAK HAYAL OLDU

ONLARDA ZAM YAPTI ONLARDA ZAM YAPTI

Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar altın ile yatırım yapmanın hayal olduğunu söyleyerek; “Önceden çeyrek altın bir yatırım aracıydı ancak şimdi bu hayal oldu. Altın Türk kültürünün önemli bir kısmında var eşimizin dostumuzun çocuğu evleneceği zaman bir çeyrek altın takabiliyorduk ancak şimdi onu bile yapamıyoruz. Altını almak değil, altına dokunmak bile hayal oldu.” açıklamasını yaptı.