Sessiz sedasız Dünya Şampiyonu

Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenen Dünya Taichi Şampiyonasında, Türkiye’nin kazandığı 14 madalya arasında tek altın madalyayı Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Burçin Urhan kazanmıştı. Beş ay önce düzenlenen şampiyonada bayrağımızı göndere çektiren genç sporcunun büyük başarısı ilimizde ‘sessizlik’lekarşılanıyor.

Sessiz sedasız Dünya Şampiyonu

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 1’inci Sınıf öğrencisi Burçin Urhan, 2016 Kasım ayında Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenen 2. Dünya Taichi Şampiyonasına katıldı. 32 ülkenin sporcularının katıldığı şampiyona sonucunda Türkiye 1 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı. Ülkemizin kazandığı tek altın madalyayı kazanan ise Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Burçin Urhan oldu. Urhan’ınbüyük başarısı Sivas’ta sessiz sedasız karşılandı.Şampiyonluğun nasıl geldiğini anlatan Burçin Urhan,‘’Şampiyona öncesinde uzun bir kamp sürecinden geçtim. Çin’de 1 ay süren bir kampımız oldu. Çok şükür çalışmamın, emeklerimin karşılığını aldım. Ülkeme şampiyonlukla döndüm. Ülkeme, Üniversiteme, okuluma şampiyonlukla dönmenin ve bu üniversitemizin öğrencisi olmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

Urhan Sivas’ta şampiyonluk sonrası süreci anlatarak, ‘’Şampiyonluk ses getirdi ama ilgi görmedi. Bunun nedeninin ise belli spor dallarının dışındaki sporlara ilginin olmaması diye düşünüyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 06:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER