Yerli ilaç için anlaşma sağlandı

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından geliştirilen ilacın üretimi için anlaşma sağlandı. Yerli üretim ilaç için üniversite ve Drogsan ilaç firması arasında imza töreni gerçekleştirildi.

Yerli ilaç için anlaşma sağlandı

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi, yerli ve milli üretim adına bir ilke imza atarak, üniversitede geliştirilen ilacın üretimi için imza töreni gerçekleştirildi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından geliştirilen, Stronsiyum+Likoris içerikli patentli formülasyon, %100 yerli sermayeli bir ilaç firması olan Drogsan İlaçları tarafından ticari ürün haline getirilerek sağlık sektörüne kazandırıldı. Yerli ve milli üretime daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde gerçekleşen bu atılım gerek ilk gerekse örnek olması açısından ülkemiz için büyük önem taşımaktadır.

Üniversitede düzenlenen törenle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Drogsan ilaçları San Tic. A.Ş arasında ‘’Patentli formülasyon Ticarileştirme Anlaşması ‘’imzalandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, törene katılan TİTCK Başkanı vekili Sayın Recep Uslu, Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Kurum Daire Başkanı Sayın Yücel Dener, Drogsan İlaçları yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karpuzcu, Sayın Drogsan İlaçları Genel Müdürü Sayın Dr. Ersan Küçük, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dermatoloji Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Sedat Özçelik, Cumhuriyet Üniversitesi Dermatoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Melih Akyol ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent Müdürü Dr. Serdar Mercan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 04:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER