Şehit aileleri müjdeli haberler bekliyor

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, "Şehit ailelerimizin anne ve babalarına faizsiz konut kredisi verilmesini ve binek araçlardan alınan ÖTV'den muaf tutulmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdeli haberler bekliyoruz" dedi.

Şehit aileleri müjdeli haberler bekliyor

MEHMET TIRPAN

Şehit Aileleri ve ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla şehit aileleriyle birlikte dernek binasında basın açıklaması düzenledi. Hızal, “Yüz binlerce şehidin toprağa düşmesiyle, Çanakkale'de kazanılan muhteşem başarı, millet olma şuurunun kuvvetlenmesinde en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur. Vatanın değişik yörelerinden gelen isimsiz kınalı kahramanlar, Çanakkale'de ortak bir ülküyle hareket etmişler, kutlu ceddimizin emaneti olan mana yüklü topraklarımızın savunulması uğruna canlarından seve seve vazgeçmişlerdir” dedi.Ülkemiz ve milletimizin üzerinde kötü emelleri olan dış güçlerin geçmişten alacakları çok büyük derslerin olduğunu düşündüğünün altını çizen Hızal, “Dört bir yanı Şehit kanlarıyla sulanmış, aynı bayrak altında yaşamayı ülkemizin bölünmez bir bütünlük içerisinde sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacağını kabullenmiş bir yeni neslin varlığı bu topraklar için canını veren aziz Şehitlerimizin ruhunu şad edecektir. Bugünler de yürüttüğümüz sınırımızın güvenliğinin korunması ve kollanması için en az kurtuluş savaş, kadar zor ve zahmetli bir süreçten geçiyoruz Mehmetçiklerimiz, Polisimiz 40 yılllık terörle mücadele tarihimizde baskılara, tehditlere, şantajlara boyun eğmeyerek şehitlik ve gazilik şereflerine nail olmuşlardır. Biz şehit anaları, babaları, eşleri, çocukları olarak evlatlarımızın bu vatana nasıl kurban oldularsa bizlerde bu aziz kanla andığımız bu toprakları kanımızla canımızla ödemesini biliriz. Kahraman Gazilerimizin nasıl ki vücutlarının bir parçasını verdilerse bu günde canlarını vermek için hazır olduklarını unutmasınlar. Bizi bölmek ve parçalamak isteyenler sadece tarihlerine baktıkları zaman Türk Milletinin kim olduğunu anlayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden kahramanlarımızı, onun her daim destekçesi olan aziz Türk Ulusunu, vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, ülkemiz ve milletimiz adına şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN MÜJDE BEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taleplerinin karşılanmasında göstermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür eden Hızal, “Ailelerimizden gelen yoğun talepler üzerine bu önemli günlerde onların sorunlarından olan, Evli Şehit Ailelerimizin Anne ve Babalarına Faizsiz Konut kredisi ve Binek araçlardan alınan ÖTV den muaf tutulması, 2’nci iş hakkından ve Binek araçlardan alınan ÖTV den Gazilerimizin de muaf tutulması, Ayrıca Muhtarlarımıza yapılan Silah ruhsatlarında ömür boyu taşıma ruhsatı verildiği gibi Şehit ailelerimize ve Gazilerimize de bu imkanlardan faydalandırılması hususunda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan önümüzdeki günlerde müjdeli haberini bekliyoruz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 16:52

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER