Sağlıkta kalite standartı artmaya devam edecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas Numune Hastanesi’nde kullanılmak üzere sağlık cihazları, ilçelere gönderilmek için de 3 adet ambulans alındı. Vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnun kaldığı yönünde olumlu tepkiler aldıklarını ve sağlıkta kalite standardının arttığını ancak yeni ilavelere de ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Vali Salih Ayhan, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın düsturuyla, Sağlık hizmeti ulaşılabilirliğini daha da hızlı hale getirmek gerekiyor” dedi. Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, Sivas’ta sağlık yatırımlarına hız kazandırmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini ifade ederek, “2019 yılında ve ilerleyen yıllarda ambulans sayımızı, çeşitli branşlardaki hekim sayımızı artıracağız“ şeklinde konuştu.

Sağlıkta kalite standartı artmaya devam edecek

MEHMET TIRPAN

Sivas’ta sağlık alanında vatandaşların en iyi hizmeti alması yönünde yapılan çalışmalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas Numune Hastanesi’nde kullanılmak üzere sağlık cihazları, ilçelere gönderilmek için de 3 adet ambulans alındı. Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yöneticileri ile beraberindekiler; Şarkışla, İmranlı ve Koyulhisar ilçelerine alınan ambulansların uğurlama ve numune hastanesine alınan cihazların inceleme programına katıldı. Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanlığı yetkililerine Sivas’a sundukları katkılardan dolayı teşekkür ederek, sağlıkta ülke genelinde ciddi değişim ve dönüşüm yaşandığına vurgu yaptı. “İnsani Yaşat ki Devlet Yaşasın” düsturuyla sağlık sektöründe sürekli yeni yatırımlar yapıldığını ifade eden Ayhan, bunun en güzel örneklerinden birinin, Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas’a bir süre önce gönderilen hava ambulansı olduğunu söyledi. Vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnun kaldığı yönünde olumlu tepkiler aldıklarını ve sağlıkta kalite standardının arttığını ancak yeni ilavelere de ihtiyaç duyulduğunu anlatan Vali Salih Ayhan, “Sağlık hizmeti ulaşılabilirliğini daha da hızlı hale getirmek gerekiyor. Önceden vatandaşlarımız ambulans evine geldiği zaman bayram sevinci yaşanıyordu. Bugün itibariyle ilimizde 75 adet ambulans var. Ambulans başına düşen nüfus sayısı 8 bin olduğu zaman her bir bölgeye teknolojik donanımlı ambulanslar görev alacak. Eskiden ithal ambulanslar varken şimdi yerli ambulanslar var. Şehrimizin her tarafına sağlık hizmeti götürülüyor. Bu önemli yatırımlar insanımıza verilen değeri gösteriyor. Devletimizin hassasiyeti ve duyarlılığı takdire şayandır” dedi. Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, Sivas’ta sağlık yatırımlarına hız kazandırmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini ifade ederek, “2019 yılında ve ilerleyen yıllarda ambulans sayımızı, çeşitli branşlardaki hekim sayımızı artıracağız“ şeklinde konuştu.

 

Vali Salih Ayhan, Milletvekili Semiha Ekinci ve beraberindekiler, daha sonra Sivas Numune Hastanesi yanında yapımı tamamlanma aşamasına gelen Çok Amaçlı Geriatri Servisi (ÇAGEM) binasını gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Ardından hastaneye geçen Vali Salih Ayhan, burada sağlık çalışanlarının 14 Tıp Bayramı’nı kutlayarak, onlara karanfil takdim etti. Yeni alınan 2 adet MR cihazı, 3 Bilgisayarlı Tomografi Cihazı, Anjiyografi Cihazı, 4D Ultrasonografi Cihazı, Hipotermi Yaşam Cihazı, Yenidoğan Elektroansefalografi Cihazı, Ultrasonografi ve Artroskopi cihazlarını da inceleme imkânı bulan Vali Salih Ayhan ve Milletvekili Semiha Ekinci, görevlilerden cihazların işleyişi hakkında bilgi aldı. Vali Salih Ayhan, son olarak Sağlık İl Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Mesut Acıöz’den kurumun çalışmaları ile il genelinde yapımı devam eden ve tamamlanan sağlık yatırımlarıyla ilgili brifing aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER